Ovládanie vykurovania a šetrenie nákladov

Smart Home Systems

Inteligentné produkty z rady vykurovania vašej domácnosti poskytujú skvelé výhody, ktoré zaručene stoja za to. V tomto článku sa dozviete o možnostiach ovládania vykurovania spolu so šetrením nákladov na energie.

Aké výhody vám prináša automatizácia pre vaše kúrenie?

Stručne povedané, inteligentné kúrenie prináša zvýšený komfort a viditeľné zníženie vašich účtov za energiu.

I keď vlastníte termostat či regulátor teploty, vďaka nám sa dozviete viac zaujímavých informácií o tom, ako vďaka automatizácií vykurovania viete váš domov inovovať, spraviť ho jednoduchším a intuitívnejším. Automatizácia prináša užitočné aspekty, pri ktorých ako hlavnú výhodu spomenieme ušetrenie nákladov na energii až o 30%. To je fakt, ktorý výrazne ovplyvňuje výber vykurovacích produktov/systémov.

Smart vykurovanie pre vašu domácnosť

Pri výbere systému je dôležitý prvotný prieskum vašej domácnosti. Ktoré miestnosti vášho domu sú vykurované, kedy, a pri akej teplote? Systém domácej automatizácie vykurovania vybaví všetko za vás, takže vy sa už o nastavenie teplôt, zapínania a vypínania kúrenia nemusíte ďalej starať.

Ovládanie smart kúrenia

Ovládanie kúrenia vo vašej domácnosti poskytuje množstvo praktického využitia. Nemusíte fyzicky skontrolovať a nastavovať požadované teploty na termostatoch v jednotlivých izbách vášho domu, alebo na radiátoroch – všetky smart zariadenia sa vedia zautomatizovať na základe nastavených plánov, podľa času, alebo podľa prítomnosti (napr. alarm). Kúrenie taktiež môžete ovládať aj zo svojho mobilného telefónu či už ste doma alebo preč.
smarthome-systems-smart-vykurovanie-ovladanie-mobilom-chytry-wifi-termostat-s-displejom-ovladanie-vykurovania-setrenie-nakladov-02

Inteligentným ovládaním vykurovania môžete výrazne znížiť svoje náklady na energiu – aj malé zmeny môžu mať veľký vplyv. Nejde len o ovládanie teploty na základe času, ale aj o využitie ďalších aspektov systému domácej automatizácie.

Ako funguje inteligentné ovládanie vykurovania?

Inteligentný termostat prepojí váš kotol s vaším smartfónom cez internet. To znamená, že môžete nastaviť, zapnúť a vypnúť kúrenie, keď ste doma aj keď ste preč.

Ako sa pripája k sieti?

V prípade centrálneho vykurovania inteligentný termostat obsahuje WiFi modul, pomocou ktorého je pripojené priamo k vašej domácej sieti. V prípade zónového vykurovania tieto termostaty sú prepojené k dedikovaným ovládačom (smart home hub), ktorý sa pripája k routeru pomocou ethernetového kábla alebo WiFi. A práve ten ovládač je mostom medzi vašimi termostatmi, internetom a automatizáciou na šetrenie nákladov a zvyšovanie komfortu bývania.

Šetrenie nákladov

Koľko financií viete reálne ušetriť vďaka inteligentnému vykurovaniu? Keďže sa vykurovacie systémy líšia, rovnako ako aj veľkosť domovov ľudí a ich domácností, nedá sa získať univerzálny odhad. Mnoho ľudí však môže očakávať, že ušetria v priemere medzi 20 – 30% svojho súčasného účtu za vykurovanie domácnosti, ak si namontujú systém inteligentnej domácnosti a využívajú jeho funkcie na úsporu energie.

Jednoduchým inteligentným riešením v prípade podlahového vykurovania je magnetický senzor na detekciu otvoreného okna a v prípade radiátorov je inteligentná hlavica na radiátoroch s detekciou otvoreného okna. Po otvorení okna systém domácej automatizácie automaticky vypne vykurovanie v miestnosti, čo pomáha znižovať plytvanie teplom a šetriť náklady na bývanie.

Maximálne šetrenie nákladov? Zónové vykurovanie.

Aj keď je pravda, že chytré termostaty s centrálnym ovládaním šetria náklady, maximálnu úsporu je možné dosiahnuť iba pomocou zónovej regulácie vykurovania. Čo to je?
V podstate systém, kde do každej miestnosti sa umiestni buď teplomer, alebo termostat a ten ovláda vykurovanie iba do príslušnej miestnosti. A ak v dome máte v každej miestnosti samostatný regulátor teploty, tak vykurujete každú miestnosť samostatne.

Dáva zmysel, nie?

No určite, lebo každú miestnosť tým pádom viete vykurovať na takú teplotu, akú preferujete. Takže miestnosti, kde nepotrebujete kúriť na komfortnú teplotu (ako napr. pivnica, sklad, garáž), nastavíte na trvalo nižšiu teplotu a tak okamžite šetríte.

Zónové vykurovanie vyrieši aj ďalšiu problematiku – ak máte miestnosti, ktoré neviete vykúriť v prípade ak máte iba jeden termostat pre celý dom. A to je problematika aj nových, moderných bungalov. Máme s tým skúsenosti, keďže väčšina zákazníkov nás osloví práve s touto problematikou.

No a samozrejme celý systém je prepojený s kotlom a tak kotol kúri iba vtedy, keď ktorýkoľvek termostat vyžaduje teplo a vykuruje sa iba tam, kde je to naozaj potrebné. Nevykurujete tak celý dom naraz a stále.
Bez ohľadu nato, či máte, alebo nemáte prípravu na zónové vykurovanie, vieme vám pomôcť. Máme riešenia pre každý prípad a ani kombinácia radiátorov a podlahového vykurovania nám nerobí problém.
smarthome-systems-chytre-zonove-vykurovanie-radiatory-podlahove-vykurovanie-termostat-kotol-ovladanie-vykurovania-setrenie-nakladov-02

Do nášho portfólia produktov patria nasledovné značky pre vykurovacie systémy:

Logo_tado
Tado je nemecký výrobca. Ich produkty sú orientované na maximálnu flexibilitu a na integráciu vykurovania a chladenia v jednej aplikácii. Zaručuje vysokú kompatibilitu so všetkými zariadeniami na trhu, ako aj so smart hlasovými asistentmi. Jedine ich termostaty dokážu modulovať také značky, ako sú Buderus, Vaillant, Viessmann, Protherm
Značku Google nikomu nie je potrebné predstaviť. Ich termostaty sú obzvlášť vhodné pre centrálne vykurovanie, keďže v balení nájdete všetko potrebné: spínač na kotol ako aj termostat. Aplikácia poskytuje všetky chytré funkcie bez mesačných poplatkov, takže môžete si byť istý, že za prémiovú cenu dostanete špičkové riešenie. Je to Ferrari medzi centrálnymi termostatmi.
Google_Nest_logo.svg
Netatmo je značka patriaca pod výrobcu Legrand. Ich systém poskytuje riešenie, ktoré je veľmi rýchle, intuitívne a flexibilné. Tak ako v prípade Nest termostatu, zariadenie sa pripája priamo k domácej Wi-Fi. Netatmo je možné použiť pre centrálne vykurovanie, pre radiátory, alebo dokonca aj v kombinácií a tak problém nie je ani zónové vykurovanie.
bezdrôtová technológia domácej automatizácie, ktorá ponúka vzájomnú kompatibilitu zariadení od rôznych výrobcov. Pomocou Z-Wave je možné zostaviť inteligentné zónové vykurovanie pre celý dom bez ohľadu na existujúcu prípravu. Je to najkomplexnejšia a najflexibilnejšia voľba a najčastejšie používame aj mi.
Z-Wave_logo.svg

Veríme, že vám tento článok dal užitočné a zaujímavé informácie. Ak chcete začať šetriť náklady a zvyšovať komfort bývania, neváhajte nás kontaktovať. Sme na dosah.

Chcem šetriť a mať komfort...

S nami je to možné, stačí nás kontaktovať a mi vám poskytneme cenovo dostupné riešenie šité na mieru, profesionálne služby a vysokú spokojnosť.