Ovládanie osvetlenia a elektrických spotrebičov

Smart Home Systems

Základnými zložkami každej smart domácnosti je osvetlenie a elektrické spotrebiče. Aké sú však spôsoby ich ovládania? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Čoraz častejšie sa stretávame s rôznymi riešeniami ovládania smart produktov. Od nastavenia prispôsobeného na mieru, ovládanie pomocou hlasu, po diaľkové ovládanie.. tieto inteligentné funkcie predstavujú komfort, bezpečnosť a jednoduchší život v každej modernej domácnosti.

Ovládanie osvetlenia

Osvetlenie v interiéroch či exteriéroch využívame každodenne. Klasické ovládanie osvetlenia a základné technológie (WiFi svetlá) míňajú zbytočne veľa energie a peňazí. Taktiež musíte zakaždým, keď opustíte nejakú izbu alebo váš domov premýšľať o tom, či ste osvetlenie nezabudli vypnúť.
O väčšinu činností, ktoré nechcete alebo nemôžete robiť vy, sa smart ovládanie osvetlenia postará automaticky. Pre zvyšok častých úkonov stačí rýchly zásah prostredníctvom tlačidla.
Základom inteligentného osvetlenia, ktoré bude fungovať podľa vašich požiadaviek je riadiaca jednotka, ktorá dokáže komunikovať so všetkými prepojenými zariadeniami a vytvoriť efekt synergie. Veľmi dôležité je vedieť, že aj pôvodné osvetlenie domácnosti môže byť smart a správať sa plne autonómne – podľa vašich predstáv a nastavení.
Ako ste sa mohli dočítať vyššie, inteligentné osvetlenie vám naozaj prinesie svoje veľké výhody. Ak chcete posunúť chytré osvetlenie na ďalšiu úroveň a nemať pri tom desiatky aplikácií na ovládanie stačí ak nás kontaktujete. Smart Home Systems poskytne vhodný systém domácej automatizácie na regulovanie osvetlenia vo vašej domácnosti.
Keďže pracujeme s rôznymi systémami, značkami a protokolmi, ako sú napr. Google Nest, Nanoleaf, ZigBee, Z-Wave, vieme vám poskytnúť širokú škálu svetelného ovládania. V ponuke máme tak samostatné riešenia určené výlučne na osvetlenie, ako aj smart zariadenia, ktoré musia byť súčasťou systému domácej automatizácie (založené na báze centrálneho riadiaceho systému). Otázka ktorý systém vám vyhovuje závislý len od vašich potrieb a požiadaviek. V niektorých prípadoch je inštalácia jednoduchšia a rýchla, no v iných prípadoch potrebujete poradiť, alebo dokonca mať systém nainštalovaný profesionálom.
Samozrejme svetlá môžete ovládať taktiež pomocou aplikácie aj keď ste mimo domu, ale skutočná výhoda ovládania smart svetiel je v podobe automatizácie.
V rámci našich inštalácií smart svetiel používame rôzne zariadenia na dosiahnutie požadovaného cieľu. Medzi nim patria chytré dotykové vypínače, smart relé, spínacie a stmievacie zástrčky, diaľkové ovládače ako aj smart žiarovky a svetlá. Spolupracujeme so spoľahlivými značkami ako sú: Fibaro, Nanoleaf, Shelly, Aeotec, Aqara, Qubino a mnoho ďalších.
aeotec-smart-home-logo
aqara-smart-home-system-logo
qubino-smart-home-logo
shelly_smart-home-system-logo
smarthome-systems-nanoleaf-shapes-triangles-ovladanie-osvetlenia-a-elektrickych-spotrebicov-02
smarthome-systems-qubino-luxy-smart-switch-ovladanie-osvetlenia-a-elektrickych-spotrebicov-02

Ovládanie elektrických spotrebičov

Ovládanie smart spotrebičov vo Vašej inteligentnej domácnosti má nekonečné možnosti a veľa výhod. Elektrické zariadenia, ktoré je potrebné samostatne zapínať a vypínať, sú do inteligentného systému riadenia pripojené individuálne. Tieto spotrebiče viete ovládať samostatne, v skupinách, alebo môžete ich mať automatizované na základe potrieb. Samozrejme tieto spotrebiče môžu komunikovať s ostatnými chytrými zariadeniami v systéme.
Väčšina moderných elektrických spotrebičov je pripojených k internetu pomocou Wi-Fi, Bluetooth alebo iného protokolu, vďaka čomu ich viete ovládať aj na diaľku vďaka mobilným aplikáciám, či diaľkovým ovládačom. Smart spotrebiče nájdeme skoro v každých interiérových oblastiach ako sú vykurovanie, osvetlenie, zabezpečenie, kuchynské spotrebiče, ako aj pri činnostiach v záhrade a v exteriéry.
Smart Home Systems pracuje so širokou škálou rôznych komponentov potrebných na integráciu a automatizáciu ovládania elektrických spotrebičov. Všetko, čo je možné implementovať v káblovej inštalácii, je takmer vždy možné implementovať tiež v bezdrôtovej inštalácii. Niektoré zariadenia tiež komunikujú samostatne, podľa špecifických štandardov a ich nastavení.
Medzi spotrebiče na integráciu a ovládanie typicky patria práčka a sušička, rôzne čerpadlá, kuchynské spotrebiče a iné elektrické zariadenia. S rozhodnutím či ovládať alebo neovládať určité spotrebiče Vám pomáhame počas konzultácie. Zvolí sa správny komponent, pomocou ktorého budete mať prehľad nie len o tom, či daný spotrebič funguje, ale aj o tom, koľko má spotrebu. Čerešnička na torte je však v automatizácií spotrebičov, či už na základe prítomnosti / neprítomnosti, alebo na základe iných veličín (počasie, celková spotreba,…). Len vtedy sa dá naozaj hovoriť o Smart Home systéme.
smarthome-systems-chytre-ovladanie-osvetlenia-a-elektrickych-spotrebicov-02

Ovládanie osvetlenia a elektrických spotrebičov je veľmi intuitívne a výrazne vám zjednoduchší a spríjemní váš každodenný život. Smart Home Systems vám v tom pomôže.

Chcem ovládať svetlá aj telefónom...

S nami je to možné, stačí nás kontaktovať a mi vám poskytneme cenovo dostupné riešenie šité na mieru, profesionálne služby a vysokú spokojnosť.