Kamerový systém

Smart Home Systems

Kamerový systém (CCTV) alebo bezpečnostné kamery sa za posledné dve desaťročia vyvíjajú rýchlym tempom. Z tých komerčných bezpečnostných kamier zo začiatku 2000-tych rokov sa stali menšie, inteligentnejšie a schopné rozoznať neuveriteľné detaily.

V súčasnosti sú k dispozícii kamery, ktoré dokážu rozlíšiť ľudí a iné pohybujúce sa objekty, rozpoznať balíky a dokonca rozpoznať tváre. Existujú dokonca aj také, ktoré dokážu „hovoriť“, aby odvrátili votrelcov ešte predtým, ako vstúpia do vášho domu. Ani rozlíšenie nezaostáva – ako najmenšie rozlíšenie sa používa Full HD (2MPx) a existujú aj kamery s viac ako 12MPx rozlíšením, čo je viac ako 8K televízor dokáže reálne premietať.

Funkcie a výhody inteligentnej bezpečnostnej kamery

Bezpečnosť je najvyššou prioritou medzi všetkými majiteľmi domov, a to najmä medzi tými, ktorí majú deti, dospievajúcich, starších blízkych a dokonca aj domácich miláčikov.

Efektívne zabezpečenie zahŕňa strategicky umiestnené vnútorné, vonkajšie alebo zvončekové kamery s inteligentnými funkciami. Predstavte si, že vizuálne kontrolujete vonkajšie priestory po nepriaznivom počasí alebo zaisťujete, že milovaní sú v bezpečí a zdraví v reálnom čase z pohodlia akéhokoľvek mobilného zariadenia bez ohľadu na vašu polohu.

Pomocou mobilnej aplikácie vždy viete svojim blízkym ohlásiť, keď ste preč, a nastaviť si upozornenia, ktoré vám pomôžu zabezpečiť dodržiavanie dôležitých činností, ako je spánok, jedenie a plánovanie liekov pre seniorov. To isté platí pre deti prichádzajúce domov zo školy alebo dospievajúcich, ktorí majú zákaz vychádzania.

Viditeľné inteligentné bezpečnostné kamery môžu často odradiť kriminálne aktivity, ako sú vlámania, krádeže a vandalizmus. Môžu tiež pomôcť orgánom činným v trestnom konaní pri identifikácii – a dokonca aj pri zadržaní – podozrivých páchateľov prostredníctvom cloudových obrázkov a videí uložených v sieťových videorekordéroch.

Integrácia bezpečnostných kamier do vášho inteligentného domáceho bezpečnostného systému môže tiež viesť k zľavám na poistenie majiteľov domov.

Existuje bezpečnostná kamera, ktorá funguje aj bez použitia Wi-Fi?

Aj keď väčšina inteligentných bezpečnostných kamier v súčasnosti používa Wi-Fi, existujú spôsoby, ako to obísť, či už ide o nahrávanie priamo na digitálny videorekordér (DVR) alebo používanie mobilného plánu LTE / 5G.

Zatiaľ čo väčšina inteligentných bezpečnostných kamier na dnešnom trhu vyžaduje Wi-Fi, nie je potrebné, aby ste získali všetky výhody bezpečnostných kamier internetu vecí. Niekoľko dobrých možností nepotrebuje Wi-Fi a môže používať dátové plány. Ak však nechcete živé vysielanie, diaľkové ovládanie alebo upozornenia, používanie Wi-Fi je ešte jednoduchšie. Budete mať skôr lokálny kamerový bezpečnostný systém, ktorý bude zaznamenávať na lokálne úložisko, pravdepodobne na pevný disk alebo kartu micro-SD.

Bez ohľadu na úroveň vášho pohodlia s technológiou – či už je to Wi-Fi, mobilné bezpečnostné kamery alebo veľké pevné disky – existuje bezpečnostná kamera, ktorá bude pracovať pre vás. Odporúčame však kamery, ktoré sú nejakým spôsobom pripojené k internetu, či už cez Wi-Fi, kábel alebo mobilné dáta, aby ste mohli vidieť, čo sa deje doma, odkiaľkoľvek s prístupom na internet.

Káblové a bezdrôtové bezpečnostné kamery majú klady a zápory, ale z našich osobných skúseností vyplýva, že káblové kamery fungujú lepšie. Keďže sú káblové, nebudete sa musieť obávať dobíjania ich batérií, stability prehrávania, alebo rušenia signálu. Ako už bolo povedané, bezdrôtové kamery sa oveľa ľahšie inštalujú, presúvajú a vymieňajú. Bezdrôtové kamery sú čoraz ďalej, tiež stále spoľahlivejšie, s väčšími batériami a lepšími čipmi Wi-Fi. Voľba medzi káblovým a bezdrôtovým pripojením je otázkou preferencie, prípravy a rozpočtu.

Ďalšou častou otázkou je aj tá, či je možné nastaviť kameru bez internetu. Áno, kamery môžete nastaviť aj bez internetu. Mnohé kamery sú iba lokálne a nahrávajú na lokálne úložisko, ako je karta micro-SD alebo pevný disk.

Aký typ bezpečnostnej kamery je najlepší na zabezpečenie domácnosti?

Typ bezpečnostnej kamery, ktorý je najlepší na zabezpečenie domácnosti, je kamera s dobrou kvalitou obrazu a zvuku (v dnešnej dobe minimálne Full HD rozlíšenie), dostatočne širokým zorným poľom, nočným videním, lokálnym a cloudovým nahrávaním a inteligentnými funkciami, ako je detekcia osôb alebo dokonca rozpoznávanie tváre.

Kamerový systém - Pár slov na záver

Veríme, že vám tento článok poskytol užitočné informácie. V našom blogu nájdete ďalšie zaujímavé články, ktoré vás nepochybne oslovia. Pre viac otázok ohľadom kamerového systému nás neváhajte kontaktovať.

Chcem kamerový systém na mieru...

S nami je to možné, stačí nás kontaktovať a mi vám poskytneme cenovo dostupné riešenie šité na mieru, profesionálne služby a vysokú spokojnosť.