Smart Home Systems

a automatizácia

Nižšie Vám poskytujeme krátky prehľad o niektorých oblastiach SMART HOME SYSTEMu a o možnostiach automatizácie. Bez automatizácie Smart Home je len diaľkovo ovládateľný dom. Nižšie nájdete niekoľko jednoduchých návrhov, ako vám systém prináša komfort a pohodlie.

Ovládanie osvetlenia a elektrických spotrebočov

Pomocou SMART HOME SYSTEMu viete ovládať svetlá a aj elektrické spotrebiče a mať prehľad o tom, ktoré zariadenie koľko elektriky spotrebúva. Pomocou automatizácie však máte oveľa viac možností bez jediného mávnutia, alebo dotyku na telefóne. Napr. pri príchode domov ak je tma, systém vám zapne tak vonkajšie svetlá, ako aj privítacie svetlá v dome. Alebo počas letného obdobia po zatmení vám zapne vonkajšie osvetlenie až do 10ej večer. No a keď si ľahnete do postele alebo odídete z domu, tak vám vypne všetky svetlá aj spotrebiče.

smarthome-systems-chytry-termostat-na-ovladanie-vykurovania-ovládanie-vykurovania-a-šetrenie-nákladov-02
smarthome-systems-chytry-termostat-na-ovladanie-vykurovania-ovládanie-vykurovania-a-šetrenie-nákladov-02

Ovládanie vykurovania a šetrenie nákladov

Vykurovanie patrí medzi tie najdôležitejšie aspekty SMART HOME SYSTEMu preto sa to zvyčajne rieši na všetkých projektoch ako prvé. Systém vám vždy zabezpečí, že v každej miestnosti máte toľko stupňov, koľko potrebujete. Nevykurujete tak celý dom, ale iba tam, kde je to potrebné. A ak idete preč, systém sa automaticky prepne do šetriaceho režimu. Vďaka týchto funkcií môžete ročne ušetriť v priemere 10% nákladov v prípade vykurovania plynom a až 50% v prípade vykurovania elektrikou.

Ovládanie tieniacej techniky

Tienenie je ďalší aspekt, čo okrem vykurovania sa zvyčajne automatizuje. Skutočný SMART HOME SYSTEM vám zabezpečí, že máte vždy prísun svetla keď to potrebujete a zatiahnuté, keď je tma. Okrem toho automatizácia rozlišuje aj to, či je leto, alebo zima – v lete žalúzie sú pootvorené len toľko, aby slnko priamo nehrialo na sklo, no v zime potrebujete práve opačný efekt. Ak máte exteriárové žalúzie, tak SMART HOME SYSTEM vám dokáže ušetriť až 30% nákladov na energiu – v lete dlhšie vydržíte bez spustenia klimatizácie a v zime využívate energiu zo slnka priamym vyhrievaním miestností. No a samozrejme keď idete preč, systém môže žalúzie úplne zavrieť, ako ďalšia forma ochrany proti vlámaniu.

smarthome-systems-smart-ovladanie-tienenia-ovladanie-tieniacej-techniky-02
smarthome-systems-alarm-chytry-zabezpecovaci-system-02

Zabezpečovací systém

SMART HOME SYSTEM dokáže dokonalo ovládať aj rozšíriť funkciu systému zabezpečenia a vám prinesie komfort a pohodlie. Pomocou jedného príkazu (hlasom, tlačidlom, alebo automaticky) systém sa zamkne, alebo odomkne samo. V prepojení so svetlami, spotrebičmi a vykurovaním vám pri odchode vypne všetky svetlá, elektrické zariadenia a stlmí vykurovanie. Ak plánujete aj alarm do domu, tak dáva to zmysel integrovať do SMART HOME SYSTEMu, keďže dá flexibilitu a možnosti volieb zabezpečujúcich komponentov, šetrí náklady na inštaláciu a zjednodušuje každodenný život.

Ochrana proti živlom

Požiar, vytopenie alebo vysoká hladina CO sú elementy, ktoré nikto nepraje zažiť. Bohužiaľ určité percento populácie skôr alebo neskôr to zažije. Stačí ak vám praskne spojovacia hadica pod umývadlom v záchode a katastrofa sa nastala. Predstavte si, že sa to stane práve vtedy, keď nie ste doma. Vďaka automatizácie sa môžete tomu úplne vyhnúť. SMART HOME SYSTEM nie len deteguje problém, ale dokáže aj predísť vzniku živlu. Vždy po odchode vám vypne vodu a v prípade detekcie vysokej hladine CO, úniku dymu, požiaru alebo vytopeniu vás varuje okamžite. Bezpečnosť je na prvom nieste.

smarthome-systems-chytra-voda-ohen-dym-senzor-detektor-ochrana-proti-zivlom-02
smarthome-systems-chytry-kamerovy-system-02

Kamerový systém

Kamerový systém je sám od sebe dostatočne autonómne riešenie. V dnešnej dobe bežne je dostupný aj na telefóne a majiteľ systému má vždy a odkiaľkoľvek prístup ku kamerám. V prepojení so SMART HOME SYSTEMom a automatizáciou systém vám pri narušení poplachu vždy pošle obrázky z kamier a môže aktivovať sirénu a varovanie. Okrem toho ak hľadáte pokročilé riešenia, tak je možné kamerový systém nastaviť na detekciu narušenia pozemku a to spustením funkcie chytrej detekcie pohybu. Samozrejme táto funkcia sa aktivuje len vtedy, keď alarm je zamknutý.

Ovládanie centrálne, mobilom a hlasom

V každom dome máme vypínače na svetlo, termostat, niekde viac termostatov, klávesnicu na alarm, alebo ovládače na tienenie. SMART HOME SYSTEM však poskytuje možnosť ovládať oveľa viac, než len základ. Preto je užitočné mať nie len ovládanie v mobile, ale aj centrálny ovládací panel, ktorý slúži aj ako vnútorná jednotka video-vrátnika. Okrem toho SMART HOME SYSTEM môžete ovládať aj hlasom, čo v určitých prípadoch je komfortnejšie, ako ktorákoľvek iná forma ovládania. Stačí jeden povel “Režim kina” a vyhnete tak prispôsobením rôznych svetiel, zatiahnutím tienenia, zapnutia TV a mnoho iných úkonov.

smarthome-systems-centralny-ovladaci-panel-ovladanie-smart-home-centralne-mobilom-hlasom-02
smarthome-systems-smart-ovladanie-garazovej-brany-chytreho-zamku-02

Ovládanie garáže, brány a zámku

Ak máte garážovú alebo vchodovú bránu, tak určite máte aj diaľkový ovládač čo nosíte vždy so sebou. Ak máte rôzne značky motorov tak potrebujete riešenie, pomocou ktorého všetky viete ovládať jediným DO. SMART HOME SYSTEM vám ponúka oveľa viac. Pomocou jediného DO môžete ovládať tak garáž, bránu, chytrý zámok ako aj iné aspekty domácnosti (vonkajšie osvetlenie, alarm, tienenie,…). A ak máte automatizáciu, tak jediným stlačením dom vás pri príchode privíta (otvorí bránu aj garáž, zapne svetlá vonku ak je tma, odomkne alarm…), alebo zamkne a vypne všetko, aktivuje alarm a kamery, vypne vodu…Nie je to komfortnejšie?

Ovládanie zavlažovania

Krásny trávnik je pýchou každého majiteľa domu so záhradou. Za normálnych okolností závlaha je dostatočne autonómne riešenie. Bohužiaľ však iba na určité obdobie, lebo iné množstvo vody je potrebné ak je jar a iné ak je leto a sucho. A v takom prípade potrebujete riadiacu jednotku na závlahu prispôsobiť. Samozrejme do SMART HOME SYSTEM je možné integrovať aj závlahu. Pri aplikácií správnej automatizácie dokážete trávnik polievať vždy tak dlho, ako je to potrebné. Ak je pôda stále vlhká, tak závlaha sa nespustí a v prípade suchej pôdy systém umožňuje zmeny časov zavlažovania ako aj manuálne spustenie závlahy pomocou jediného povelu. Skratka SMART HOME SYSTEM vám zabezpečí krásny trávnik, vždy a všade.

smarthome-systems-smart-ovladanie-zavlahy-chytre-ovladanie-zavlazovania-02

Najčastejšie otázky

Aj keď celková cena realizácie sa môže výrazne líšiť v závislosti od oblastiach automatizácie, nie je to drahá záležitosť. Výhodou je aj skutočnosť, že nemusíte všetko riešiť naraz. 

Vôbec. Komunikácia prebieha bezdrôtovým protokolom. okrem toho existuje veľa rôznych komponentov, ktoré sa dajú použiť na určitú vec a tak byť flexibilný bez ohľadu nato, ako to u vás vyzerá.

Samozrejme ak vypadne elektrika, tak nefunguje absolútne nič. To platí pre každý dom. Na druhej strane ak by aj riadiaca jednotka vypadla, všetky ostatné komponenty fungujú aj manuálne – napr. svetlo ako aj žalúzie stále viete ovládať vypínačmi.

Kedykoľvek. Výhoda systému dodanú nami je práve v tom, že je rozšíriteľný. Tým pádom nevadí, ak by ste všetko hneď nedali riešiť na začiatku, alebo neskôr dostaviate dodatočnú budovu, prvky záhrady, atď. Systém je pripravený na rozšírenie kedykoľvek.

Toto závisí iba od toho, či dané zariadenie umožňuje prepojenie produktu do iných systémov. Preto odporúčame pred kúpou akéhokoľvek zariadenia túto skutočnosť skontrolovať, aby ste nedopadli tak, že sa to nedá integrovať.

Áno, aj keď to vyžaduje niekoľko hodín venovania sa systému. Našim cieľom je to, aby ste sami vedeli prispôsobiť a manažovať systém a nie to, aby ste boli na nás odkázaný. Samozrejme aj preferujete si iba úžívať výhody a chcete starostlivosť nechať na nás, tak aj to je možné.

Celý systém funguje lokálne na riadiacej jednotke. To znamená, že aj keď internet vypadne, lokálne (WiFi a LAN) stále viete všetko ovládať tak manuálne, ako aj telefónom alebo cez PC.

Chcem šetriť a mať komfort...

S nami je to možné, stačí nás kontaktovať a mi vám poskytneme cenovo dostupné riešenie šité na mieru, profesionálne služby a vysokú spokojnosť.