Smart Home ovládanie centrálne, mobilom a hlasom

Smart Home Systems

SMART HOME SYSTEMS vie viditeľne zjednodušiť váš život v práci ako aj v domácnosti. V tomto článku sa bližšie pozrieme na rôzne typy ovládania smart zariadení.

Centrálne ovládanie

Zariadenia inteligentnej domácnosti sú navzájom prepojené a možno k nim pristupovať prostredníctvom jedného centrálneho bodu – smartfónu, tabletu, notebooku a podobne.. Zámky dverí, televízory, termostaty, domáce monitory, kamery, svetlá a dokonca aj spotrebiče, ako je chladnička, možno ovládať prostredníctvom jedného systému domácej automatizácie. SMART HOME SYSTEMS je nainštalovaný na mobilnom alebo inom sieťovom zariadení a používateľ môže vytvárať časové plány, aby sa určité zmeny prejavili.

smarthome-systems-centralny-ovladaci-panel-ovladanie-smart-home-centralne-mobilom-hlasom-02

Niektoré systémy domácej automatizácie upozornia majiteľa domu, ak sa v dome zistí akýkoľvek pohyb, keď sú preč. Po pripojení sú služby ako inteligentný zvonček, inteligentný bezpečnostný systém a inteligentné zariadenia súčasťou technológie internetu vecí (IoT), siete fyzických objektov, ktoré môžu zhromažďovať a zdieľať elektronické informácie.

Pre našich klientov často krát zabezpečujeme centrálny ovládací panel, pomocou ktorého celý systém je dostupný a ovládateľný z jedného bodu. Daný ovládací panel slúži aj ako vnútorná jednotka video-vrátnika a môže zobrazovať aj živý záznam z kamier. Veľkosť dotykového panela závisí od vašich preferencií a rozpočtu. Vo všeobecnosti majú panely rozmery od 8“ až do neuveriteľných 21“.

Ovládanie mobilom

Tu je pár spôsobov, ako môžete využiť svoj smartfón na ovládanie domácnosti.

Inteligentné termostaty

Väčšina smart termostatov má Wi-Fi a je dodávaný s aplikáciou pre smartfóny. To znamená, že môžete ovládať teplotu vášho domova odkiaľkoľvek! Chcete ušetriť peniaze znížením teploty, keď ste preč, ale nechcete sa vrátiť domov do mrazivého domu? Žiaden problém. Pred príchodom domov zvýšte teplotu pomocou smartfónu.

Pohybom aktivované bezpečnostné kamery

Mať doma SMART HOME SYSTEMS sledovania pohybu je takmer lepšie ako káblová televízia. Na trhu sú šikovné aplikácie spojené s kompaktnými, no napriek tomu kvalitnými bezpečnostnými kamerami, ktoré vám umožnia sledovať každého vo vašej domácnosti. Tieto kamery nezaznamenajú všetko, jednoducho čakajú na detekciu pohybu a potom sa zapnú. Nastavenia zabezpečenia môžete upraviť aj pomocou smartfónu a ak to spojíte s inými systémami domácej automatizácie, môžete ovládať takmer všetko z telefónu!

smarthome-systems-ovladanie-mobilom-ios-android-smarthome-systems-centralny-ovladaci-panel-ovladanie-smart-home-centralne-mobilom-hlasom-02
smarthome-systems-smart-home-ovladanie-centralny-tablet-wifi-smarthome-systems-centralny-ovladaci-panel-ovladanie-smart-home-centralne-mobilom-hlasom-02

Bezpečnostný systém

Pamätáte si na domáci bezpečnostný systém, ktorý ste nainštalovali pred niekoľkými rokmi s ovládacím panelom strategicky umiestneným pri garážovej bráne alebo hlavnej spálni? Teraz s dostupnosťou mobilnej výpočtovej techniky sa môžete zbaviť starého ovládacieho panela a naprogramovať všetko prostredníctvom smartfónu. Budete tiež môcť dostávať okamžité upozornenia na akékoľvek nejasné či zvláštne pohyby v dome alebo vonku.

Modernizácia elektrickej zásuvky

Ak nechcete kupovať tucet nových zariadení s funkciou Wi-Fi, ktoré komunikujú s vaším smartfónom, len aby ste mohli zapnúť kanvicu na kávu, môžete staré zásuvky vybaviť inteligentnými zásuvkami, ktoré sú vhodné pre aplikácie. Jednoducho zapojte svoje spotrebiče do týchto nových zásuviek a môžete ich ovládať pomocou telefónu. Najlepšie zo všetkého je, že sú lacnejšie ako výmena spotrebičov za chytré s Wi-Fi pripojením.

Zariadenia, ktoré je možné ovládať mobilom je veľké množstvo až nekonečné. Pre konkrétne otázky ohľadom mobilného ovládania nás neváhajte kontaktovať.

Ovládanie hlasom

S inteligentnými bezpečnostnými systémami získate oveľa viac, ako by ste získali z tradičných poplašných systémov v minulosti. Najnovšie technológie SMART HOME SYSTEMS hlasového ovládania inteligentnej domácnosti poskytujú vynikajúcu ochranu vášho domova či firmy.

Jednou z možností je integrácia domáceho asistenta hlasového ovládania na odomknutie množstva hlasových príkazov. A to bez toho, aby ste museli prejsť na panel budíka alebo otvoriť mobilnú aplikáciu, aby ste získali prístup k tejto funkcii, hlasové ovládanie vám umožní povedať to digitálnemu asistentovi.
Ak máte zariadenia ako inteligentné zámky, na poskytovanie riešení prístupu môžete použiť aj zariadenia na hlasové ovládanie inteligentnej domácnosti. Môžete dať príkaz na zamknutie predných dverí, alebo ak máte na zadných dverách inteligentný zámok, môžete mu povedať, aby zamkol dvere. Ak chcete zatvoriť všetky dvere, môžete nechať zariadenie zamknúť všetky naraz.
Okrem toho, že môžete zamykať a odomykať svoje dvere, môžete na otváranie a zatváranie garážových brán použiť aj hlasový ovládač. Hlasovému asistentovi môžete zadávať jednoduché príkazy, ktoré riadia prístup do garáže.
Ak máte vo svojom príbytku nainštalované inteligentné svetlá, môžete tiež použiť svojho hlasového asistenta pre celý rad funkcií domáceho osvetlenia.
Pomocou bezdrôtových snímačov teploty môžete dokonca získať údaje o teplote z celého miesta. Napríklad, ak máte v spálni snímač teploty, môžete požiadať hlasový ovládač, aby vám oznámil teplotu v danej miestnosti a mnoho ďalšieho…

Pár slov na záver

Spolu s používaním ovládacích prvkov na vašom mobilnom zariadení môže hlasové ovládanie inteligentnej domácnosti ponúknuť novú úroveň bývania, pokiaľ ide o správu vášho bezpečnostného systému a vašich domácich automatizačných zariadení.
Pre viac zaujímavých informácii o možnostiach ovládania Smart Home systému nás neváhajte kontaktovať.

Chcem mať komfortné ovládanie...

S nami je to možné, stačí nás kontaktovať a mi vám poskytneme cenovo dostupné riešenie šité na mieru, profesionálne služby a vysokú spokojnosť.