Ochrana proti živlom

Smart Home Systems

Vďaka SMART HOME SYSTEMS technológiám bude váš život jednoduchší. Aplikácie pre smartfóny a inteligentnú domácnosť uľahčujú plánovanie dňa. Či už je horúčava alebo teplota pod bodom mrazu, inteligentné upozornenia na počasie vám dajú vedieť, ako sa obliecť a na akú teplotu nastaviť dom.

Technológia inteligentnej domácnosti dokáže oveľa viac, než len hlásiť vonkajšiu teplotu. Pridáva pohodlie a dodatočnú ochranu na viacerých platformách: bezpečnosť, spotreba vody, spotreba energie, protipožiarna ochrana a oveľa viac.

SMART HOME SYSTEMS zariadenia na ochranu proti živlom zisťujú poruchy alebo možné problémy vo vašom elektrickom systéme a poskytujú upozornenia v reálnom čase týkajúce sa vašej elektrickej energie a vecí, ktoré sú k nej pripojené.

Je dôležité vedieť, aké zariadenia sú k dispozícii, na čo slúžia a ako môžu potenciálne zvýšiť bezpečnosť vo vašej domácnosti. Prečítajte si tento článok a zistite, aké sú vaše možnosti!

Chráňte svoj domov pomocou inteligentných domácich zariadení

Inteligentné termostaty

smarthome-systems-smart-vykurovanie-ovladanie-mobilom-chytry-wifi-termostat-s-displejom-ovladanie-vykurovania-setrenie-nakladov-02

Inteligentné termostaty sú jednou z najpopulárnejších foriem inteligentných technológií pre domácnosť. Umožňujú vám ovládať teplotu vášho domu z telefónu alebo tabletu, bez ohľadu nato, či ste doma alebo na druhom konci sveta. Výhody chytrých termostatov a zónového vykurovania sme vysvetlili na druhej stránke, čo nájdete kliknutím sem.

Teraz by sme spomenuli ďalší prínos chytrého vykurovania vo vzťahu k bezpečnosti bývania. Každý termostat obsahuje špeciálnu „proti-námrazovú“ funkciu, ktorá zabezpečí, že aj keď termostat vypnete, v prípade poklesu teploty pod 4C° termostat sa samo zapne. Túto teplotu však nie je možné ani zmeniť ani prispôsobiť. Ak by to bola však príliš nízka teplota (napr. kvôli izbovým kvetom, alebo na teplotu citlivým veciam), tak nemáte inú možnosť, len kúriť.

Pomocou chytrých termostatov však viete nastaviť akúkoľvek teplotu a to nie len manuálne, ale aj ako napr. nejaká forma režimu / profilu. Jedinou zmenou viete celý dom dať do režimu dovolenky a tak šetriť dodatočné náklady.

Inteligentná požiarna prevencia

Dym a požiar je nebezpečenstvo, ktoré môže mať vážne následky, často krát aj fatálne. V zime na mesačnej báze počujeme v novinách ako zhorel dom, lebo majitelia niečo zanedbali, alebo nesprávne sa zaobchádzali s ohňom.

Mať plán pomôže predchádzať škodám alebo v horšom prípade vážnemu zraneniu alebo smrti. A pri tom by stačilo pridať detektor dymu či požiaru. Tak prečo zanedbať takúto podstatnú funkciu? Každá osoba, s ktorou sme sa stretli a mala nejakú formu styku s problematikou potvrdil, že dymový detektor má a že každému to odporúča.

…Keď už to potrebujete, tak už je neskoro…

Dym a požiar je nebezpečenstvo, ktoré môže mať vážne následky, často krát aj fatálne. V zime na mesačnej báze počujeme v novinách ako zhorel dom, lebo majitelia niečo zanedbali, alebo nesprávne sa zaobchádzali s ohňom.

Samozrejme platí pravidlo, čím viac, tým lepšie, ale ak máte pokryté aspoň kritické miestnosti (technická miestnosť, obývačka s kuchyňou) kde môže vzniknúť požiar, zvýšite šancu na záchranu bývania. Na druhej strane eliminujete riziko vzniku fatálnych následkov.

Ak sa zistí nebezpečenstvo požiaru, chytré detektory dymu a požiaru vás dokonca upozornia aj inou formou, ako len húkaním. V prípade integrácie do smart home systému môžu spustiť napr. rekuperáciu na maximum, zapnúť svetlá a spustiť aj vonkajšiu húkačku.

smarthome-systems-chytry-senzor-dymu-poziaru-smoke-detector-ochrana-proti-zivlom-02

Senzory na detekciu záplav

smarthome-systems-chytry-senzor-uniku-vody-zaplavy-vytopeniu-ochrana-proti-zivlom-02

Prasknutie akéhokoľvek vodovodného potrubia môže viesť k veľkým škodám na majetku. Neveríte? Stačí ak vám praskne spojovacia hadica pod batériou v malom záchode a za minútu máte zaplavený celý záchod. Do 5 minúť aj ďalšiu miestnosť.

…teraz si to predstavte, aká veľká môže byť škoda na majetku, ak nie ste doma…

Chytré senzory na detekciu záplav umožňujú monitorovanie úniku vody. Každá domácnosť by mala mať minimálne jeden…a to všade, kde je vodovodná prípojka.

V prepojení s chytrým ovládačom prívodu vody však nie len budete informovaný v prípade vzniku úniku, ale môžete si byť istý, že k veľkej škode nedôjde. Ak senzor deteguje únik, okamžite pošle do ovládača ventilu príkaz na zatvorenie.

V prípade integrácie do poplašného systému môžete vodu automaticky dať vypnúť za každým, keď máte dom zamknutý.

Ochrana proti oxidu uhoľnatému (CO)

Oxid uhoľnatý, nazývaný aj ako tichý zabijak, pochádza z nesprávneho spaľovania palív (drevo, bután, uhlie, benzín, ropa, zemný plyn, propán) a bráni schopnosti krvi transportovať kyslík. Tento plyn je obzvlášť nebezpečný, keďže nemá žiadny pach a nesmrdí. Riziko vzniknutia nebezpečného plynu je buď pri plynovom kotly, alebo ak kúrite drevom v krbu. Môže vzniknúť situácia, že dochádza k úniku a vy to dýchate a ani o tom neviete…

Pre vašu bezpečnosť sa odporúča nainštalovať detektory oxidu uhoľnatého na meranie jeho hladín výskytu. Detektory/senzory na CO fungujú efektívne v prepojení s rekuperáciou na rýchlu výmenu vzduchu. Toto celé sa dá automatizovať a tak zabezpečiť vysokú úroveň ochrany.

Meranie kvality vzduchu

Meranie kvality vzduchu je výborným prostriedkom, vďaka ktorému zistíte úroveň kvality ovzdušia v prostredí, v ktorom sa nachádzate. Vydýchaný vzduch vytvára plyn CO2. Ovzdušie v priestore sa meria na základe hodnôt v PPM jednotkách. Je to logické, že vyššia koncentrácia CO2 sa nachádza všade tam, kde ľudia sa zdržiavajú dlhšiu dobu – napr. ráno v spálni alebo počas večera v obývačke.

Na meranie kvality vzduchu odporúčame smart detektor CO2. V prípade, že máte rekuperáciu, tak systém sa dá automatizovať a zabezpečiť, že máte vždy čerstvý vzduch. Okrem toho pomocou automatizácie je možné regulovať výkon rekuperačnej jednotky aj v závislosti od prítomnosti.

Aj keď na jednoduché meranie kvality vzduchu poslúži aj originálny senzor CO2 dodané spolu so systémom rekuperácie, v prípade, že chcete rekuperáciu prepojiť aj na ochranu CO, mať viac senzorov CO2, alebo na pokročilejšiu automatizáciu, potrebujete pomoc od nás. Tak neváhajte nás kontaktovať ideálne ešte pred schválením cenovej ponuky za realizáciu rekuperácie. Prečo? Lebo zbytočne budete platiť za senzor CO2 od rekuperačnej firmy, keď chcete mať rekuperáciu integrovanú do smarthome systému.

Chytrá detekcia úniku plynu

Už sa viac nemusíte báť nepríjemných nehôd spojených s únikom plynu. Smart detektor úniku plynu bude mať vašu domácnosť pod kontrolou. Detektor je možné prepojiť s ovládačom na ventil rovnako, ako aj pri ochrane proti vytopeniu. Pomocou toho prepojenia systém automaticky zavrie prívod plynu v prípade, že sa deteguje únik. Detektor i ovládač disponujú jednoduchým nastavením a ovládaním.

Na záver

V SMART HOME SYSTEMS je pre nás dôležitá vaša bezpečnosť. Technológia SMART HOME SYSTEMS uľahčuje sledovanie a správu množstva spotrebovanej energie a peňazí, ktoré míňate na svoje služby, ako aj ochranu vášho domova zhora nadol.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o technológii a zariadeniach Smart Home a o tom, čo pre vás môžeme urobiť, neváhajte nás kontaktovať.

Chcem mať bezpečné bývanie...

S nami je to možné, stačí nás kontaktovať a mi vám poskytneme cenovo dostupné riešenie šité na mieru, profesionálne služby a vysokú spokojnosť.