Automatizácia vykurovania v 3-izbovom byte na Slnečniciach

Zákazník nás kontaktoval s požiadavkou na vytvorenie plnohodnotného zónového podlahového vykurovania v 3-izbovom byte na Slnečniciach v Bratislave s cieľom znižovať náklady na energie, keďže byt pre zákazníka slúži ako investícia s cieľom dlhodobého prenájmu.
Plnohodnotné zónové vykurovanie znamená, že ktorýkoľvek termostat dokáže spustiť vykurovanie bez toho, že by bol potrebné zapnúť hlavný termostat. Je to najefektívnejšie a najekologickejšie riešenie vykurovania, v podstate kúrite len tam, kde sa to vyžaduje a samozrejme v každej miestnosti môžete mať rôzne teploty. Niekde vykurovať podľa harmonogramu a inde zase mať trvalo zníženú teplotu napr. na 16 stupňov a mať nad všetkým prehľad v mobile, nech ste kdekoľvek.
0
Termostatov
0
Vykurovacích zón
0
Eur za komplet systém
Výzva celej situácie spočívala v tom, že zákazník býva v Anglicku a tak byt je dostupný len počas jedného týždňa, keď bol zákazník doma. Počas tohto jedného týždňa sme zabezpečili pre zákazníka obhliadku, poskytli cenovú ponuku, zaobstarali, konfigurovali a namontovali systém.
Byt mal pripravené 3 obývacie izby na ovládanie termostatmi, ale iba v obývačke bol existujúci termostat. Okrem toho zákazník vyžadoval samostatne regulovateľnú zónu v dvoch kúpeľniach, ktoré však neboli pripravené na osadenie termostatmi.

Dizajnové termostaty

S cieľom moderného vzhľadu, úsporu nákladov a maximalizáciu bezúdržbovosti na navrhnuté komponenty sme zvolili do obývacích izieb káblové termostaty značky MCO Home s dotykovými tlačidlami a digitálnym displejom. Dané termostaty sú trvalo napájané a nie je potrebné riešiť výmenu batérie. Do kúpeľní sme navrhli bezdrôtové batériové termostaty HeatIt Z-Temp2. Vzhľadom na existujúci dizajn a na technickú nepripravenosť v kúpeľniach, jediné riešenie akceptovateľné pre zákazníka boli navrhnuté batériové termostaty.
MCO-wifi-termostat-smart-kurenie
heatit-chytry-bateriovy-termostat-zwave

Batériové termostaty Heatit

Deň pred inštaláciou sme celý systém nakonfigurovali a aj otestovali funkčnosť. Všetky zariadenia sme premenovali podľa umiestnenia a boli sme pripravení na montáž. Tá trvala cca. 5 hodín nasledujúci deň, takže bol to dostatočný čas nato, aby manželka zákazníka mohla odbehnúť na nákupy ako aj na pizzu do reštaurácie 😊. Po návrate už všetko bolo dokončené a tak sme nemali nič iné za úlohu, než ukázať, ako jednoducho systém funguje.

Termoelektrický pohon

Základom regulácia zónového vykurovania sú termoelektrické pohony. Zákazník už mal niekoľko takých pohonov dodaných od developera, ale bolo treba dodať ďalšie, aby sa dalo regulovať aj obe kúpeľne samostatne. Keďže zákazník na rozdelovači nemá ochranu v podobe bypass-u, z bezpečnostných dôvodov sme nechali jeden okruh stále otvorené.

rozdelovac-na-vykurovanie-inteligentne-ovladanie
zonove-vykurovanie-smart-home-systems

Samostatný Harmonogram pre každú zónu

Samozrejme sme nastavili časové harmonogramy pre jednotlivé izby podľa požiadaviek, spustili a naučili zákazníka ako ovládať systém cez aplikáciu a samozrejme sme ukázali ako jednoducho sa dá teplotu prispôsobiť priamo na termostatoch.

V prípade potreby je možné každý harmonogram prispôsobiť pre každý deň samostatne. Harmonogram je zvyčajne rovnaký od pondelka do štvrtka a piatok, sobota a nedeľa zvykne byť odlišný.

Keďže zmena spôsobu vykurovania bytu pre zákazníka prestavuje podstatnú zmenu, zákazník nás kontaktoval telefonicky nasledovný deň, aby preveril niektorú funkčnosť systému. Keďže sme dostupní pre našich zákazníkov, náš tím za 10 minút objasnil všetky otázky zákazníka.
Ak aj vy hľadáte spôsoby, ako ušetriť náklady na bývanie, určite vám odporúčame riešenie zónového vykurovania ako prvé. Naše skúsenosti ukazujú, že plne zónové vykurovanie môže vám priniesť úsporu nákladov aj pre nízkoenergetický bungalov a to až o 10% o tom nehovoriac, že komfort, čo získate je na neporovnateľne vyššej úrovni ako bez takého systému. Samozrejme, ak nemáte nízkoenergetický dom, tak úspora môže znamenať až 25%, čo je podstatný rozdiel.
Okrem úspory nákladov, ak „bojujete“ s nekomfortnými teplotami v niektorých miestnostiach (niekde je príliš teplo, alebo príliš zima), tak plne zónové vykurovanie je jediné riešenie.

Chcem šetriť a mať komfort...

S nami je to možné, stačí nás kontaktovať a mi vám poskytneme cenovo dostupné riešenie šité na mieru, profesionálne služby a vysokú spokojnosť.