Moderný dom v Patrizánskom transformovaný na inteligentný dom

Zákazník nás kontaktoval s požiadavkou na návrh, dodanie a montáž kompletného systému na inteligentný dom vrátane všetkých aspektov ako sú: alarm, osvetlenie, vykurovanie, garážová a vchodová brána, videovrátnik, kamerový systém, veľký tablet na stenu, rack, POE switch a záložný zdroj.
Vzhľadom na našu filozofiou „Úplná spokojnosť zákazníka“ po poskytnutí orientačnej cenovej ponuky sme sa stretli so zákazníkom, aby sme zistili, čo všetko naozaj potrebuje. Riešime to obhliadkou, kde si skontrolujeme, aký je existujúci stav, či niečo je potrebné riešiť / zmeniť a hlavne, či naozaj zákazník potrebuje to, čo si dal na úvode naceniť.
0
Virtuálnych termostatov
0
Svetelných obvodov
0
nainštalovaných smart zariadení
Počas obhliadky nám bolo jasné, že zónové vykurovanie bude založené na virtuálnych termostatov. Zákazník by bol rád, ak by boli prepojené s alarmom a tak by sa znížili náklady. Prešli sme všetky jeho požiadavky a vysvetlili sme mu, ako bude systém fungovať. Následne sme sa zhodli, čo všetko sa bude riešiť a mohli sme začať inštalovať.
Zákazník mal veľké očakávania a komunikoval frekventovane. Vzhľadom nato, že mal aj požiadavku na hlasové ovládanie, upozornili sme ho, že systém je vytvorený v anglickom jazyku. Táto skutočnosť vôbec nebola problém, keďže zákazník podniká aj v Anglicku.

Fibaro Home Center 3

Bol zvolený systém Fibaro Home Center 3 a všetky požiadavky, ktoré nám boli zadané, boli aj realizované. Keďže zdroj vykurovania je tepelné čerpadlo bez zásobníka na teplú vodu, nám stačilo nainštalovať DIN spínač HeatIt Z-Water. Pomocou jediného zariadenia systém dokáže ovládať všetky servoventily na rozdeľovači, ako aj poslať signál / požiadavku na kúrenie do tepelného čerpadla. Nie je tak nutné riešiť dodatočný spínač na signalizáciu vykurovania čo zákazníkovi prinášal ďalšie ušetrené peniaze.

Zónové vykurovanie

Plne zónové vykurovanie je zabezpečené virtuálnymi termostatmi, ktoré fungujú na báze citlivých snímačov teploty (meranie presnosťou na 2-desatine miesta) v kombinácií so spomínaným spínačom HeatIt. Klient má možnosť nastaviť akúkoľvek teplotu v ktorejkoľvek miestnosti, nastaviť akýkoľvek týždenný harmonogram a v prípade odchodu má stále možnosť prepnúť systém do stavu preč, alebo dovolenka. Táto funkcia poskytne zákazníkovi automatickú úsporu, keďže systém v prípade dovolenky samo reguluje teplotu tak, aby zabezpečil optimálnu teplotu v celom dome (podľa požiadavky od 10 do 20 stupňov.

Smart alarm

Z pohľadu alarmu zákazník nechcel mať vonkajšiu sirénu a stačili mu upozornenia. Je to ďalšia úspora, keďže systém po zamknutí / odomknutí alarmu automaticky pošle notifikáciu o stave na mobilné telefóny. Samozrejme v prípade narušenia, zákazník dostane upozornenie. Bezdrôtové snímače od spoločnosti Fibaro – ktoré slúžia na vykurovanie – sú použité aj na zabezpečenie. Pri výdrži na jednej batérii, až do dvoch rokov, je to nekompromisná kvalita.

Riešili sme aj všetky svetlá vo všetkých miestnostiach a okrem toho bolo potrebné spraviť aj nočné orientačné osvetlenie, ktoré sme automatizovali na základe pohybu na chodbe. Obývacia časti s kuchyňou, má niektoré svetlá stmievateľné a v pracovni má možnosť zvoliť farbu svetla alebo pustiť svetelné efekty, čo určite privítajú pri nočnom hraní hier…

Hikvision kamerový systém​

Kamerový systém bol „šitý na mieru“ k dizajnu domu. Keďže okná a bočná fasáda sú v tmavom prevedení (fasáda bola nádhernej kávovej farby) zvolili sme čierne kamery značky Hikvision. Celkovo sme umiestnili 3 kamery na pokrytie celého objektu. Samozrejmosť je aj nahrávanie záznamu a možnosť prehrávania kamier na TV ako na dotykovom displeji.

Videovrátnik a garáž

Klient má plnú kontrolu nad garážovou a vchodovou bránou, keďže tak isto boli integrované to systému. Vždy vie, kedy je otvorené a kedy zavreté. V prípade príchodu domov systém na jeden hlasový povel otvorí vchodovú a garážovú bránu, odomkne alarm a ak je večer, zapne svetlo v garáži.
Projekt bol vyhotovený v niekoľkých fázach podľa dostupnosti daných aspektov, keďže nebolo vždy všetko pripravené na montáž.
Napriek tomu, že zákazník bol zvyknutý na Anglické štandardy v oblasti poskytovania služieb a dostupnosti, nie raz nám potvrdil, že naše služby sú naozaj profesionálne a vôbec neľutuje, že zvolil nás.

Chcem šetriť a mať komfort...

S nami je to možné, stačí nás kontaktovať a mi vám poskytneme cenovo dostupné riešenie šité na mieru, profesionálne služby a vysokú spokojnosť.